Atsiprašome, tačiau Jūsų naršyklė negali atvaizduoti svetainės turinio.
Prašome atidaryti svetainė su kita naršykle, pvz. Mozilla Firefox (atsiųsti galima čia)
herb
instagram fb youtube
RUNGTYNĖS
 • Lietuvos moterų futbolo A lyga  XX turas [20]
  12
  -
  0
  Gintra-Universitetas
  vs
  Utenis M
  2019 spalio 30, 14:00
  Šiauliai,
TURNYRO LENTELĖ
2018 01 24
Akademija

Tikslas – ugdyti asmenybes

„Futbolo akademija nėra atskiras vienetas, tai – klubo struktūros dalis, jo pamatas, įsiliejantis į bendrą veiklą“, – išsamiai pasakodamas apie FA „Utenis“ pabrėžė jos vadovas V. Rastenis

 

Kai dabartinis futbolo akademijos „Utenis“ treneris Aurimas Meidus pradėjo rengti nemokamus užsiėmimus miesto darželiuose, o 2015 metais treniruotes stadione pradėjo lankyti 36 šešiamečiai-septynmečiai, mažai kas įsivaizdavo, kad jau netrukus futbolas taps masiškiausia sporto šaka Utenoje, įtraukiančia ne tik berniukus ir mergaites, tačiau ir mamytes bei močiutes – Utenoje vyksta jau antrosios miesto moterų futbolo pirmenybės. 

 

Šiemet FA „Utenis„ merginų komanda sėkmingai debiutavo Lietuvos moterų salės futbolo pirmenybėse. „Tačiau tai tik pradžia, planuose – debiutas ir didžiojo futbolo moterų I lygoje, – sakė V. Rastenis.– Ir tai pavyko pasiekti per metus, nes pirmosios merginų treniruotės įvyko 2016-ųjų gruodį, o komanda suformuota 2017-ųjų pavasarį.“

 

Iš pirmųjų A. Meidaus futbolu sudomintų vaikų daugiau nei 90 proc. treniruotes lanko ir dabar. 2016 m. pavasarį „Utenos Utenio“ ugdomų vaikų skaičius išaugo iki 54, tų pačių metų kovo mėnesį klubui perėmus vaikų futbolo grupes iš Utenos daugiafunkcio sporto centro, ugdytinių skaičius perkopė šimtą ir, Utenoje pradėjus veikti pilnos struktūros futbolo akademijai „Utenis“, sparčiai augo toliau. Šiuo metu akademijoje treniruotes lanko daugiau nei 230 mokyklinio amžiaus vaikų, daugiau nei 200 mažųjų uteniškių nemokamus užsiėmimus lanko miesto darželiuose. Tai, pasak akademijos vadovo V. Rastenio, yra pats geriausias įvertinimas, įpareigojantis dar labiau stengtis ir tobulėti.

 

„Šiais laikais labai populiaru kalbėti apie tai, kuo mes skiriamės nuo kitų, tačiau aš noriu pabrėžti „Utenio akademijos“ sąlyčio taškus su visa Utenos bendruomene ir švietimo sistema. Mes esame neatsiejama vaikų ugdymo sistemos dalis kartu su mokykla, pedagogais ir tėvais, – akcentavo V. Rastenis. – Sakydami žodį „vaikai“, mes turime omenyje ir berniukus, ir mergaites.“

 

Futbolo akademijoje „Utenis“ siekiama ne tik suteikti džiaugsmą žaidžiant futbolą, užimtumą, tačiau vienas svarbiausių siekių yra išmokyti vaikus mokytis. Akademijos vadovas teigė, kad tai yra ganėtinai sudėtingas procesas, kuriam reikalingi išsilavinę, kvalifikuoti, patys nuolat tobulėjantys treneriai, todėl „Utenos Utenis“ skiria labai daug dėmesio trenerių mokslams, kvalifikacijos kėlimui, skatina trenerius lankyti kursus, dalyvauti seminaruose, mokytis naujų dalykų.

 

„Vaikų ugdymo procesas vyksta namuose, mokykloje ir popamokinėje veikloje. Į mokyklą vaikai eina, nes privalo, o į būrelius ar treniruotes – nes jiems tai patinka, – pastebėjo V. Rastenis. – Treneris dažnai yra tas autoritetas, kurį vaikai stebi, analizuoja, kuris daro labai didelę įtaką vaikams. Todėl treneris gali svariai prisidėti formuojant jauno žmogaus asmenybę. Vaikui svarbiausia ne žūtbūt tapti futbolininku, tačiau tobulėti kaip asmenybei.“

 

Futbolo akademijoje „Utenis“ vaikų ugdymas vyksta remiantis bendražmogiškomis vertybėmis – komandiškumo dvasia ir draugiškumu, valia ir disciplina, pagarba, kokybe – kurios yra ne tik akcentuojamos vaikams, tačiau, V. Rastenio įsitikinimu,  labai svarbu, kad jomis vadovautųsi suaugusieji. 

 

Akademijoje treniruotes lanko skirtingų amžiaus grupių vaikai nuo pirmos klasės iki pilnametystės, kuomet jie pasiekia pereinamąjį amžių iš vaikų į suaugusiųjų futbolą ir gali tapti pagrindinės komandos žaidėjais.

 

V. Rastenis atskleidė, jog klubo tikslas yra pasiekti, kad po septynerių - dešimties metų aukščiausioje lygoje rungtyniausiančioje „Utenio“ vyrų komandoje būtų daugiau kaip 50 proc. vietinių, futbolo akademijoje „Utenis“ išugdytų žaidėjų. 

„Utenos Utenis“ orientuojasi į Vakarų Europos futbolo klubų pavyzdžius, kuria vakarietišką klubo struktūrą. Klubas sieks tapti Šiaurės Rytų regiono, apimančio dešimt savivaldybių, futbolo vėliavnešiu tiek vaikų, tiek suaugusiųjų futbole ir turėti futbolo talentų grupes akademijoje, kuriose būtų ugdomi patys perspektyviausi viso regiono vaikai nuo 14-15 metų.

 

„Kad tą pasiektume, kuriame kitokią darbo kultūrą ir kitokį požiūrį į futbolininkų ugdymą. Mūsų klube su vienos amžiaus grupės komanda dirba vienas treneris, kuriam padeda vienas asistentas – jaunesnio amžiaus vaikų grupės treneris, – pasakojo V. Rastenis. – Su mažiausiųjų vaikų, iki dešimties metų amžiaus, kuriems svarbiausias – žaidybinis procesas, dvejomis grupėmis dirba vienas treneris ir du jo asistentai. Vyresnių vaikų komandos pagal amžių skirstomos kas dvejus metus.“ 

 

Vaikams pereinant į vyresnio amžiaus grupę pas kitą trenerį, iki tol su jais dirbęs specialistas lieka kartu kaip asistentas. Toks modelis yra pasirinktas  remiantis pasaulinės praktikos pavyzdžiais, rodančiais, kad treneriai, norintys tapti savo srities profesionalais, ekspertais, turi gilintis į dvejų-ketverių metų amžiaus tarpsnio vaikų psichologijos, fiziologijos ypatumus. 

 

Futbolo akademijoje „Utenis“ vyksta metodikos, taisyklių kūrimo, planavimo, analizavimo, išvadų darymo ir keitimosi procesai, kuriuos inicijavo noras dirbti pagal akademijos konsultanto Aurelijaus Skarbaliaus sukurtą sistemą. Pirmaisiais veiklos metais buvo orientuojamasi į pačius mažiausius vaikus, o nuo praėjusių metų pagal šią sistemą dirbti ėmė visi akademijos treneriai – V. Rastenio įsitikinimu, turi būti pilna struktūra ir karkasas, kurio viduje vykdoma kokybiška veikla. 

 

Akademijos darbas vyksta kruopščiai planuojant veiklą, ją analizuojant ir vertinant. Treneriai dirba pagal metinį planą, kurį skirsto į pusmečio, ketvirčio, mėnesio ir savaitės planus. Pastarieji yra nekeičiami, todėl išvengiama paskutinių minučių blaškymosi.

 

„Futbolo akademija nėra atskiras vienetas, tai – klubo struktūros dalis, jo pamatas, įsiliejantis į bendrą veiklą ir atliekantis svarbų vaidmenį bendruomeninėje veikloje, – pabrėžė V. Rastenis. – Bendruomenę mes suvokiame nuo pačių mažiausių, darželius lankančių, vaikų, iki mokyklinukų, jų tėvelių, senelių, draugų ar kaimynų.“

 

Akademija, per įvairias veiklas, aprėpia visų amžiaus grupių užimtumą: treneriai lankosi darželiuose, kur vykdo nemokamus užsiėmimus, treniruoja mokyklinio amžiaus vaikus akademijoje, prisideda prie moterų futbolo organizavimo ir kviečia bendruomenę aktyviai leisti laisvalaikį. 

 

Džiaugdamasis, kad jau atsirado pirmosios vyresnio amžiaus žmonių, močiučių futbolo užuomazgos ir susiformavo „Utenos Utenio“ bendruomenės branduolys, V. Rastenis sakė: „Lenkiuosi visiems klubo nariams, o ypač aktyviems. Jų iniciatyvos ir pasiūlymai padeda Utenoje auginti asmenybes ir futbolo ateitį".