Atsiprašome, tačiau Jūsų naršyklė negali atvaizduoti svetainės turinio.
Prašome atidaryti svetainė su kita naršykle, pvz. Mozilla Firefox (atsiųsti galima čia)
herb
instagram fb youtube
RUNGTYNĖS
 • Lietuvos moterų futbolo A lyga  XX turas [20]
  12
  -
  0
  Gintra-Universitetas
  vs
  Utenis M
  2019 spalio 30, 14:00
  Šiauliai,
TURNYRO LENTELĖ
2017 08 23
Tarp varžybų

Molėtuose aptartas bendradarbiavimas

Rugpjūčio 23 d. Utenos "Utenio" klubo ir futbolo akademijos vadovai lankėsi Molėtų rajono savivaldybėje.
„Aplink Uteną esančiuose miestuose ir miesteliuose norime matyti daugiau kvalifikuotų, konkurencingų futbolininkų, trenerių ir komandų“, - diskusijoje su Molėtų savivaldybės ir futbolo bendruomenės atstovais kalbėjo buvęs Lietuvos rinktinės kapitonas, o dabar „Utenio“ futbolo akademijos techninis vadovas Aurelijus Skarbalius. 

Molėtų rajono meras Stasys Žvinys, jo pavaduotojas Mindaugas Kildišius ir savivaldybės administracijos direktorius Saulius Jauneika priėmė „Utenio“ direktorių Artūrą Gimžauską, „Utenio“ akademijos vadovą Vaidotą Rastenį, A. Skarbalių bei futbolo klubo „Molėtai“ steigėjus Benjaminą Zelkevičių ir direktorių Ramūną Knezį.

A. Gimžauskas papasakojo apie „Utenio“ futbolo akademijoje per trejus metus nuveiktus darbus ir pristatė klubo tikslus: burti klubo narius į bendruomenę ne tik Utenos mieste, tačiau ir visoje apskrityje. „Pagrindinis mūsų tikslas - dalintis sukaupta patirtimi ir kurti patrauklią bei tobulėti skatinančią aplinką vaikams ir jų treneriams ne tik Utenoje, bet ir kaimyninėse savivaldybėse. Taip pat - ugdyti aukšto meistriškumo futbolininkus, kurie galėtų žaisti šalies rinktinėse. Todėl investuojame į trenerius, jų kvalifikacijos kėlimą ir siekiame užtikrinti kokybišką vaikų ugdymą.“

Molėtiškiams papasakojęs apie Utenoje veikiantį vaikų ugdymo nuo darželinukų amžiaus modelį, V. Rastenis pažymėjo, kad kokybiškas futbolo treniruotes vaikams galima būtų organizuoti ir kituose apskrities miestuose, o kaimyninių miestų komandos galėtų dažniau rengti konukurencingas varžybas taip įgydamos praktinės varžybų patirties su lygiaverčiais varžovais.

Daugiau nei 20 metų Danijos ir vakarų Europos futbolininkų rengimo subtilybes analizavęs A. Skarbalius pasidalino esminėmis jo sukurtos ir Lietuvai adaptuotos futbolininkų ugdymo sistemos idėjomis. 

„Mes turime žiūrėti į ateitį strategiškai. Žinoti kokių reikia sąlygų norint dirbti vadovaujantis šia metodika ir kokių trumpalaikių, vidutinių bei ilgalaikių rezutaltų tikėtis.

Norime šio regiono miestuose ir miesteliuose matyti daugiau kvalifikuotų konkurencingų futbolininkų, trenerių ir komandų, - sakė A. Skarbalius. – Tačiau svarbu ir tai, kad kuo daugiau vaikų sportuotų, o paskatinti juos tai daryti galime tik pasiūlę įdomias treniruotes ir aplinką, kurioje jie gerai jaustųsi.“

Susitikimo metu aptarta bendradarbiavimo galimybė taikant pilotinį trišalį modelį tarp „Utenio“, Molėtų rajono savivaldybės ir futbolo klubo „Molėtai“. Vietos klubo treneriai, padedami, konsultuojami ir vadovaujami „Utenio“ specialistų ugdytų jaunuosius futbolininkus ir tobulėtų patys pagal buvusio Lietuvos rinktinės kapitono A. Skarbaliaus sukurtą metodiką. 

„Matome, kad „Utenis“ turi rimtus ambicingus tikslus, paremtus konkrečia metodika, sudaryta vadovaujantis geriausia Europos patirtimi, bei įgyvendinimo strategiją.
Džiugu, kad šiandien kalbamės ir tikiu, kad netrukus Molėtai turės galimybę prisijungti prie šio proceso“, - kalbėjo S. Žvinys.